В двубой от втората шестица на НБЛ в София отборът на Левски се наложи над Миньор 2015 с 84:83 (19:28, 22:21, 20:14, 15:13, 8:7) след продължение. „Сините“ постигнаха втора поредна и общо 14-а победа, а Миньор 2015 трябваше да се примири с втора поредна и общо 21-а загуба, с която приключи сезона в НБЛ.

Гостите от Перник доминираха в първите 30 минути и имаха предимство от 49:41 на почивката, но Левски успя да намали изоставането си до 61:63 преди четвъртия период. „Сините“ поведоха със 76:74 малко повече от минута преди края на редовните 40, но с точни наказателни удари Мартин Тодоров изравни за Миньор 2015 и прати мача в продължение. Допълнителните пет минути също бяха равностойни и нито един от двата тима не успя да натрупа солидна преднина. Гостите поведоха с 83:81 след точни наказателни удари на Лъчезар Тошков, но Димитър Маринчешки изравни за Левски, а Лъчезар Димитров вкара веднъж от наказателната линия, което бе достатъчно за успеха.

Златин Георгиев оформи „дабъл-дабъл“ за Левски с 21 точки и 10 борби, а Димитър Маринчешки и Асен Великов реализираха по 13 точки за домакините, докато за Миньор 2015 Богдан Бринюк завърши с „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 10 борби.