Тимът на Миньор 2015 постигна домакински успех над състава на Шумен с 97:87 (17:24, 22:25, 29:19, 29:19) в мач от 28-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. След две поредни поражения съставът от Перник стигна до девети успех от началото на сезона, а отборът на Шумен прекъсна серията си от три победи и претърпя 17-а загуба.

Гостите имаха превъзходство през по-голяма част от първите 30 минути игра. Те натрупаха 10 точки аванс на почивката – 49:39, но перничани изравниха до 68:68 преди последния период.

Богдан Бринюк бе най-резултатен за Миньор 2015 с 27 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Георги Кендеров се включи с 16 точки и 3 борби.

За Шумен Карим Мане се отчете с 28 точки, 8 борби и 6 асистенции.

В друг мач от кръга отборът на Берое продължи с негативната серия и отстъпи като домакин на тима на Ямбол с 91:104 (20:26, 26:29, 22:26, 13:23). Старозагорци вече имат 20 загуби и 8 победи, докато баскетболистите на Ямбол записаха 12-и успех, а имат и 16 поражения.

Домакините опитаха да се противопоставят на противника и на почивката водеха с 56:55. В края на третата част Ямбол имаше аванс от 81:78 и с по-силна последна четвърт стигна до победата, въпреки скъсения състав, с който ще разполага до края на сезона.

Павел Маринов се отличи с „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 12 борби, а Александър Матушев завърши с 22 точки.

Играещият старши треньор на Берое Дарин Иванов реализира 29 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Николай Титков добави 25 точки, 6 борби и 9 асистенции.

В следващите си двубои от втората шестица в НБЛ на 10 април Миньор 2015 приема Ямбол, Шумен ще бъде домакин на Академик Пловдив, а Берое ще посрещне Левски./ БТА