Спартак Плевен се наложи над Черно море Тича с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20, 23:16) като домакин в третата четвъртфинална среща между двата тима и след като спечели серията с 2-1 победи се класира за полуфиналите в НБЛ, където ще играе срещу Рилски спортист. Спартак за последно участва на полуфиналите през 2022 година, когато се нареди четвърти в шампионата.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме с изключение на края на първата четвърт, когато изоставаха с 19:22. Плевенчани започнаха много убедително втората част и бързо си върнаха предимството, като в един момент поведоха с 9 точки. На почивката Спартак имаше аванс от 7 точки при 44:37.

Последва оспорвана трета четвърт, в която домакините за кратко отстъпиха водачеството на борбения Черно море Тича, но преди последните 10 минути водеха с 59:57. Стабилна четвърта част осигури на Спартак Плевен крайния успех, а разликата в мача не надвиши 11 точки.

Родни Първис бе най-резултатен за домакините с 24 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Джулиен Люис допринесе с 20 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Къртис Джоунс реализира 28 точки и 3 борби за Черно море Тича, докато с „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 10 борби завърши Иван Спиров.

Полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже ще започнат на 7 май. Тогава започват двубоите за двойката Рилски спортист – Спартак Плевен. Първите две срещи ще се проведат на 7 и 9 май в „Арена Самоков“, тъй като Рилски спортист има домакински предимство. Третият и евентуално четвърти мач ще се играят в зала „Балканстрой“ в Плевен на 12 и 14 май, а при необходимост от пети двубой, той ще се състои отново в Самоков на 17 май.