Българската двойка Христо Колев и Мартин Христов загуби от Ермакора и Пристаус-Телсниг (Австрия) с 0:2 гейма в третия си мач от група "Е" на Европейското първенство по плажен волейбол за мъже до 19 години в Португалия.

Този двубой се оказа и последен за българите в шампионата, след като в другата среща представителите на домакините Силва и Лейте надиграха испанското дуо Рохас и Арабисен с 2:1 (23:21, 17:21, 14:16) гейма.

С този успех португалците заеха така ценната трета позиция, която ги класира в следващия кръг на надпреварата.

Българите, които победиха във втория си мач именно Силва и Лейте с 2:1 гейма, останаха на последното четвърто място с по-лоша геймова разлика от португалците и отпадат от турнира.

В следващия етап домакините ще се изправят срещу италианците Пелегрини и Де Фабритис./БТА