Хебър победи с 3:1 гейма (21:25, 25:10, 25:22, 25:20) Миньор и се изолира на петото място в българското първенство по волейбол за мъже. Тимът от Пазарджик е с 21 точки и води с четири пред шестия Левски, но изостава също с толкова от отбора на Монтана, който победи "сините" с 3:2 (25:13, 24:26, 25:17, 14:25, 15:10) в интересен мач в петък.

Хебър не остави шансове на Миньор, въпреки че гостите от Перник успяха да спечелят първия гейм. Домакините загубиха само десет разигравания във втората част, а в следващите две си осигуриха комфортен аванс далеч преди последните сервиси.

В следващия 13-и кръг Хебър гостува на Нефтохимик 2010, който е втори в класирането на Суперлигата. Миньор, който заема десетото място, пък ще бъде домакин на лидера Пирин Разлог.