Турция победи с 2:1 финалиста на Мондиал 2018 Иран в контрола, която се игра в Истанбул. Двете попадения за домакините бяха дело на нападателя на Евертън Дженк Тосун.

Тосун откри резултата на стадион „Башакшекир Фатих Терим“ още в 6-ата минута, а малко след почивката удвои преднината на турците.

В продължението на мача директен червен картон получи Омер Байрам, който игра с ръка в наказателното поле, спасявайки сигурен гол.

Нападателят на Нотингам Форест Ашкан Деджага бе точен от бялата точка, за да оформи крайния резултат в мача – 2:1 в полза на Турция.

Иран ще изиграе още една контрола преди финалите в Русия – срещу Литва на 8-ми юни.

Отборът, воден от именития специалист Карлош Кейрош, е в група B на финалите заедно с отборите на Мароко, Испания и Португалия. Първият мач на Иран в Русия е срещу Мароко на 15-ти юни.