Сърбия превзе Нигерия с 2:0 в мач между два отбора-финалисти на Световното първенство в Русия.

Контролата бе една от трите, които се играха в Лондон по едно и също време. В случая домакин на двубоя бе стадион „Хайв”, на който играе мачовете си последният в четвъртото ниво на английския футбол тим на Барнет.

След като загубиха от Мароко в Торино с 1:2 преди няколко дни, нашите западни съседи изиграха силен мач и зарадваха сръбската колония в английската столица с хубава победа над друг африкански тим – Нигерия.

Още през първото полувреме се видя, че сърбите са навити да стигнат до победата, но това се случи след почивката. Първо в 68-ата минута невероятно упоритият Александър Митрович реализира за 1:0.

В 81-ата минута след комбинация Костич – Митрович сърбите стигнаха до втори гол и негов автор стана отново Митрович, фиксирал победата на тима си на 2:0.