Страхотна издънка направи отборът на Аржентина по пътя към Мондиал 2018.

Аржентинците на свой терен не успяха да победят последния в класирането в квалификациите в зона Южна Америка Венецуела и направиха само 1:1.

Предвожданият от Лео Меси тим, с Мауро Икарди и Пауло Дибала в атака, не успя да отбележи попадение срещу състав, допуснал вече 34 до момента в квалификациите. Голът във вратата на гостите бе отбелязан от техен защитник.

Очаквано Аржентина атакуваше от самото начало, като Икарди, Евер Банега и Дибала имаха добри възможности през първото полувреме.

Силен мач направи вратарят на Венецуела Уилкър Фаринес, спасил доста положения пред себе си.

Резултатът бе открит в 51-та минута, когато Джон Мурило хитро преодоля Серхио Ромеро.

Аржентина - Венецуела 1:1

източник: BGNES

В 54-та обаче Ролф Флетчър си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече едно центриране, за 1:1.

След цели шест минути продължение, Аржентина все пак можеше да стигне до победата, но Фаринес спря Хавиер Пасторе в наказателното си поле.

Боливия – Чили 1:0
Колумбия – Бразилия 1:1
Еквадор – Перу 1:2
Аржентина – Венецуела 1:1
Парагвай – Уругвай 1:2

Класиране: Бразилия 37, Уругвай 27, Колумбия 26, Перу 24, Аржентина 24, Чили 23, Парагвай 21, Еквадор 20, Боливия 13, Венецуела 8.