Северна Ирландия постигна победа с 2:0 над Норвегия в мач от квалификационна Група С за Мондиал 2018 в Русия. Попаденията за успеха бяха дело на Джейми Уорд и Конър Вашингтон. Това бе трета победа за северноирландците от старта на квалификационната кампания и с 10 точки са на второто място. Норвежците пък са пети с 3 пункта.

Северна Ирландия упражни натиск в началните минути на срещата и още във втората домакините поведоха. Джейми Уорд получи с гръб към вратата топката в наказателното поле, след това успя да овладее и да се обърне. Стреля и прати топката в долния ляв ъгъл на норвежците – 1:0.

В 27-ата минута Александър Сьодерлунд шутира мощно и разтресе гредата.

Преднината на домакините бе удвоена в 33-ата минута. Конър Вашингтон получи хубаво извеждащо подаване от Давис и от границата на наказателното поле преодоля вратаря на гостите за 2:0.

През второто полувреме темпото на срещата спадна, а единствената по-интересна ситуация бе в полза Новергия. В 77-ата минута Хавард Нордвайт стреля от фаул, насочи топката към левия ъгъл, но Ярщайн успя да отрази.