Националите на Румъния се реваншираха пред феновете си за изпуснатите баражи за Мондиал 2018 с победа в контролата с Турция. Балканското дерби завърши при резултат 2:0 за северните ни съседи.

В групата на румънците попаднаха двама играчи на Лудогорец - Козмин Моци и Клаудиу Кешеру. Първият остана неизползвана резерва, докато вторият започна като титуляр и остана на терена до 67-та минута, когато беше сменен от Флорин Андоне.

Кешеру така и не успя да се разпише, но беше активен в предни редици. Героят обаче беше друг. Георге Грозав наниза и двете попадения, като беше точен по веднъж и през двете полувремена.

Той откри резултата в 42-та минута, а оформи крайното 2:0 в 69-та, само две минути след излизането на Кешеру от терена.