Румъния разгроми Армения с 5:0 в квалификационен мач от група Е за Мондиал 2018.

Румънците поведоха още в 4-ата минута от дузпа реализирана от Богдан Станку, след нарушение на Гор Малакян, който получи директен червен картон в 3-ата минута.

Адриан Попа се възползва от разконцентрираните арменци и удвои в 10-ата минута, а само две по-късно Разван Марин направи резултата класически - 3:0.

В 29-ата минута разгромът стана пълен, след гол на Николай Станчу (4:0), който асистира за предишните два гола.

След почивката Александру Чипчиу се разписа за крайното 5:0. Марин и Станку също записаха по една асистенция.

В другия мач от тази група Черна гора също стигна до впечатляваща победа срещу Казахстан със същия резултат (5:0).

Черногорци откриха резултата в 24-ата минута чрез Зарко Томашевич. В 59-ата минута Симон Вукчевич отбелза за 2:0, а 5 минути по-късно Стеван Йоветич увеличи, като не остави шанс на казахстанския тим.

Резултатът в полза на Черна гора набъбна в 73-ата минута чрез Фатос Бечирай, а крайното 5:0 дойде в края на мача след попадение на Стефан Савич.

В група Е лидер е Румъния с 4 точки (една победа и едно равенство), след нея са Черна гора със същите точки, Дания с 3, Полша и Казахстан с по една точка и Армения е последна без никакъв актив.