Куинси Промес вкара гол и подаде за още един при победата на Холандия с 2:1 като гост срещу Мароко в приятелски мач. Крилото на руския шампион Спартак Москва откри резултата в 22-ата минута и центрира за Винсент Янсен, който реализира второто попадение в 68-ата минута. Роденият в Амстердам Марк Бусуфа отбеляза почетния гол в полза на домакините четири минути след това.

17-годишният защитник на холандския отбор Матайс де Лихт получи червен картон за нарушение срещу Валид Азару в 70-ата минута на срещата. Новият национален селекционер на холандците Дик Адвокаат все още е начело на турския гранд Фенербахче и не се е присъединил към тима.

Това беше втората среща за временния треньор Фред Грим начело на Холандия. "Лалетата" са съперници на България в квалификационна група "А" за Мондиал 2018.

Защитникът Нейтън Ейк от английския шампион Челси направи своя дебют с екипа на холандския отбор, докато опитният Уесли Снайдер записа мач номер 129 за "оранжевите".

Холандия играе контрола с Кот д'Ивоар в неделя в Ротердам, а на 9 юни посреща Люксембург в световна квалификация./БТА