Перу стана последният финалист на Мондиал 2018, след като в реванша от баражите срещу Нова Зеландия се наложи с 2:0. Първата среща в Океания бе завършила без победител – 0:0.

Южноамериканският тим достига отново до Световно първенство след 1982 г., а в ответния двубой срещу „кивитата“ показа явно превъзходство и заслужено спечели.

Тимът на Нова Зеландия се бе групирал в защита в стремежа си да остава малко пространства на перуанците. В един от малкото епизоди, в които гостите се откриха, контрата на Перу се оказа смъртоносна. Завърши я с гол Джеферсон Фарфан в 28-ата минута, вдигайки на крака Националния стадион в Лима.

През второто полувреме Перу стигна до гола на спокойствието в 65-ата минута. След изпълнение на корнер Кристиан Рамос вкара за 2:0, което се оказа и крайният резултат в мача.

Така Перу се класира за пети път на световни финали, след като преди това го бе сторил през 1930, 1970, 1978 и 1982 г.