Националният отбор на Нова Зеландия съвсем очаквано спечели квалификацията в зона Океания и ще очаква петия от зона Южна Америка в решителен плейоф за място на световното първенство по футбол през 2018 година в Русия.

Новозеландците завършиха 2:2 като гост на Соломоновите острови в протоколен втори мач от финалната серия в зона Океания, след през миналата седмица се наложиха с 6:1 в Оукланд. Така с общ резултат 8:3 Нова Зеландия си осигури трето поредно участие в решителния мач за място на световното първенство.

Попадение на Майер Бийвън и автогол на Нелсон Сейл дадоха аванс от 2:0 на Нова Зеландия до 20-ата минута, но с два гола от дузпи, реализирани от Майка Леа'алафа и Хенри Фа'ародо в 28-мата и 77-мата минута домакините, в чийто състав няма нито един професионален футболист, стигнаха до престижно равенство.

Срещата на "Лоусън Тама Стейдиъм" в Хониара се игра при температури от над 30 градуса и много висока влажност на въздуха, което затрудни максимално играчите и на двата отбора./БТА