Отборът на Северна Ирландия записа престижна победа в контрола над класиралия се за Мондиал 2018 Южна Корея. „Зелено-бялата армия” надигра азиатците с 2:1 в двубой, който се игра на „Уиндзор Парк” в Белфаст.

Корейците бяха с почти всичките си звезди, в това число играещите във Висшата лига на Англия Хьон-Мин Сон и Ки Сун-Йон. Въпреки този факт и огромното им превъзходство откъм изстрели, влдение върху топката и голови ситуации, победата остана за северноирландците, които загубиха бараж срещу Швейцария за място на финалния турнир в Русия.

По-силното начало за корейците даде резултат и още в 7-ата минута Чан-Хуун Куон откри след асистенция на Джу-Хо Парк.

Домакините изравниха в 20-ата, когато централният бранител Мин-Дзе Ким си отбеляза нелеп автогол.

След паузата всичко се реши с попадение в 86-ата минута. Конър Уошингтън беше човекът, който осигури головия пас към Пол Смит, а той прониза мрежата зад Сьон-Гю Ким.