Уругвай победи Чехия с 2:0 в контролна среща, част от China Cup. Вчера в среща от този турнир Уелс победи Китай с 6:0 и ще играе на финал с "урусите". В мач за третото място Китай ще играе с Чехия.

Още в 10-ата минута на срещата вратарят Павленка наруши правилата в наказателното поле и от отсъдената дузпа Уругвай откри резултата с попадение на Луис Суарес.

Седем минути по-късно Суарес отново пробва мерника си, но вратарят на чехите спаси с великолепен рефлекс. В 21-ата минута на срещата отново Суарес пропусна да удвои резултата.

Чехия отвърна с удар на Барак в 23-ата минута, но Муслера показа защо е на вратата на Уругвай.

Диего Годин пробва мерника си в 35-ата минута, но не сполучи да се разпише.

Най-красивото нещо в мача се случи в 37-ата минута, когато Единсон Кавани със задна ножица не остави никакъв шанс на Павленка за реакция и направи резултата 2:0.

Патрик Шик опита да намали резултата в 56-ата минута с отличен удар, но топката премина встрани от вратата.

До края на срещата Уругвай пропусна да направи преднината си класическа, а за Чехия Патрик Шик нацели гредата в 77-ата минута на срещата.