Дебютантът на световни финали Панама не успя да изпълни голямата си мисия на Мондиал 2018 и да завоюва първи точки на голямата сцена. Във финалния си мач от група G на турнира "лос каналерос" отстъпих с 1:2 от Тунис в среща, в която всичките голове бяха дело на африканските футболисти.

Мериа си заби автогол в 33-ата минута, но през второто полувреме Тунис обърна събитията благодарение на Фахредин Бен Юсеф (51') и Уаби Хазри (66'). Така "картагенските орли" поеха към дома с утешението, че поне взеха една победа. Те, както и Панама, бяха аут от битката за челните две позиции след пораженията от фаворитите Англия и Белгия.

Автоголът на Мериа пък направи Мондиал 2018 първото Световно първенство, на което всеки отбор отбелязва поне 2 гола. Попадението на Бен Юсеф пък бе под № 2500 в историята на световните финали.