След дъжда, който наложи прекратяването на двубоя в събота, в неделя и дебютантът Косово се опита максимално да затрудни хърватите, които все пак стигнаха 1:0 и ценни три точки за себе си.

Срещата в Загреб бе спряна предния ден заради пороя и след дълго двоумене бе пренасрочено доиграване от 22-ата минута. В оставащите близо 70 минути "шамхматистите" срещнаха доста трудности да преодолят защитата на косоварите. Най-добрите положения за домакините се откриха пред Иван Перишич на три пъти и веднъж пред Йосип Пиварич, но без резултат.

Така се стигна до 74-ата минута, когато след отсъден пряк свободен удар за Хърватия близо до тъчлинията Лука Модрич центрира, а Домагой Вида с глава насочи топката към мрежата - 1:0 и победа за домакините.

Тези три точки изведоха Хърватия начело в класирането в група I на световните квалификации в зона "Европа" с 16 пункта. Втори са украинците с 14, пред Исландия 13, Турция 11, Финландия 4 и Косово с 1.