Северна Ирландия победи с 2:0 Чехия в квалификацията от група “C” за Мондиал 2018. Точни за домакините бяха съотборниците в Уест Бромич Джони Евънс и Крис Брънт, които убиха интригата в мача още през първата част на срещата.

Евънс откри резултата в 28-ата минута, след като успя да засече добре насочен пас на Оливър Норууд и да прокара топката зад вратаря Томас Вацлик.

Крис Брънт се разписа в 41-ата минута от пряк свободен удар. Той уцели много добре топката и отбеляза с нисък удар в левия ъгъл, оставил безпомощен стража на гостите.

След победата Северна Ирландия крачи уверено към Мондиал 2018 и остава на второто място с 19 точки. Чехите пък са четвърти с 9. Лидерската позиция е за тима на Германия, който размаза Норвегия с 6:0 и вече е с актив от 24 точки.