Участникът на Световното първенство това лято Саудитска Арабия стигна до престижно равенство в една от най-качествените си проверки до момента преди старта на надпреварата. Азиатците стигнаха до равенство 1:1 срещу силния отбор на Украйна, който обаче така и не успя да намери място на форума в Русия.

Артьом Кравец откри за европейците в 32-та минута след асистенция на Йевхен Коноплянка, но саудитите успяха да изравнят много бързо. Само шест минути след това Саеед ал Мовалад направи 1:1.

До края на мача украинците натискаха, но пропускаха с лека ръка и в крайна сметка повече попадения не паднаха в този мач. Така Саудитска Арабия записа и равенство в проверките си, след като през ноември загуби от България.

Следващата контрола на тима на Хуан Антонио Пици е с Белгия на 27 март, а другите две до финалите са с Италия на 28 май и с Германия на 8 юни. Саудитите откриват Световното първенство с мач срещу домакина Русия на 14 юни.