Отборът на Португалия записа лесен успех над Алжир в последната си контролна среща преди старта на Мондиал 2018. Домакините се наложиха с 3:0 на Ещадио да Луж в Лисабон, а головете за „мореплавателите“ вкарага Гонсало Гуедеш, който се разписа на два пъти и Бруно Фернандеш.

Победата бе първа за Португалия в последните четири проверки преди Световното. Тимът на селекционера Фернандо Сантос открива кампанията в Русия с мач срещу Испания.

Голямата звезда на португалците Кристиано Роналдо остана на терена за 75 минути, но въпреки добрите възможности, които имаше така и не успя да се разпише.

Гуедеш откри за домакините още в 17-ата минута, а точно 20 по-късно Бруно Фернандеш с глава удвои преднината на португалците. През втората част Гуедеш вкара втория си гол в срещата, с който оформи и крайното 3:0.

Първият удар по посока вратата на Руи Патрисио дойде едва четвърт час преди края на срещата, но бе отразен от стража на домакините.

Португалия е в група B на Мондиал 2018 заедно с отборите на Испания, Мароко и Иран.