Опитният холандски съдия Бьорн Кайперс ще ръководи мача от осминафиналите на Световното първенство между Испания и Русия.

Кайперс е свирил четири официални мача на Испания, като в тях „Ла Фурия Роха“ има 1 победа и 3 загуби.

Първият мач, който Кайперс свири на Испания бе на финала за Купата на Конфедерациите през 2013 година, когато „Ла Фурия“ загуби с 0:3 от Бразилия.

Вторият двубой бе от квалификациите за Евро 2016, когато Испания загуби с 1:2 от Словакия.

Третият мач бе на Евро 2016, когато Испания загуби с 1:2 от Хърватия.

Четвъртата среща бе световната квалификация за Мондиал 2018, а Испания спечели с 3:0 срещу Италия.

На Световното първенство Кайперс свири два мача до този момент: Египет – Уругвай и Бразилия – Коста Рика. И двата мача завършиха с победа за южноамериканските отбори.

Асистенти на Кайперс ще бъдат неговите сънародници Сандер ван Рукел и Ервин Зейнстра, четвърти съдия Клемен Тюрпен от Франция.

Аржентинска бригада получи наряд за друга среща от осминафиналите Хърватия - Дания. Нестор Питана е главен рефер с помощници Ернан Майдана и Хуан Пабло Белати. Четвърти съдия - Енрике Касерес от Парагвай.

Двата двубоя ще се играят на 1 юли, а победителите от тях ще се срещнат помежду си на четвъртфиналите.