Абсолютният дебютант на световни финали – Исландия изпусна победата над Гана в последната си проверка преди Мондиал 2018. Възпитаниците на селекционера Хеймир Халгримсон пропиляха преднина от два гола, за да стигнат до равенство 2:2 срещу тима на Гана.

Исландия загуби предишните си три проверки, които също бяха част от подготовката на тима за финалите в Русия, които започват след седем дни.

Кари Арнасон и Финбогасон дадоха комфортна преднина на домакините след точки удари в 6-ата и 40-ата минути на мача. С попадения на Касим Нуху и Томас в самия край на срещата обаче, Гана стигна до 2:2 за разочарование на „викингите“.

Исландия попадна в група D на Мондиал 2018 с отборите на Аржентина, Хърватия и Нигерия.