Националният отбор на Холандия пропуска втори поред голям форум и футболната общественост в страната е настръхнала. Тя поиска старт на чисто преди квалификациите за Евро 2020 и го получи.

В първия мач от новата епоха на "лалетата", те успяха да стигнат до победата над Шотландия в приятелски мач, игран на Острова. Холандците надделяха с 1:0 с гол още преди почивката.

Негов автор беше звездата на Лион Мемфис Депай, завършил една страхотна контра на отбора си в 40-та минута. Тогава Жоржиньо Вайналдум напредна в полето на шотландците и намери Райън Бабел отляво на наказателното поле.

Преживяващият ренесанс в Бешикташ атакуващ футболист пусна успоредно на голлинията към далечната греда, където връхлиташе Мемфис и той на празна врата отбеляза единственото попадение в мача.

Така холандците завършват годината поне с малко усмивки, след като не успяха да преодолеят групата, в която беше и българският национален отбор.