Националните отбори на Нигерия и Демократична Република Конго направиха 1:1 в приятелска среща преди старта на Световното първенство в Русия. Уилиям Троост-Еконг откри резултата за "суперорлите" в 15-ата минута, но Бен Маланго Нгита изравни в 78-ата от дузпа на стадион "Адокие Амиесимака" в Порт Харкорт.

По този начин възпитаниците на Гернот Рор записват втори мач без успех в серията от приятелски срещи преди старта на Мондиала. Преди няколко дни Нигерия загуби в контролна среща от Атлетико Мадрид с 2:3.

Бранителят на Локомотив Пловдив Стивън Езе бе в групата на Нигерия за срещата, но не записа минути със зеления екип.

На "суперорлите" им предстоят още две проверки до Мондиала. Първо на 2-и юни ще се изправят срещу Англия като гост на "Уембли". Срещата ще можете да наблюдавате на живо по DIEMA SPORT 2 от 19,15 часа. Четири дни по-късно нигерииците се изправят срещу Чехия в Санкт Пьолтен.

Нигерия е в група "D" на Световното първенство, където ще се противопостави на Хърватия, Исландия и Аржентина.