Нападателят Марио Балотели се завърна по най-добрия начин в националния тим на Италия. Балотели се разписа при победата с 2:1 над Саудитска Арабия в контрола в дебюта на националния селекционер Роберто Манчини.

За последно Балотели носи фланелката на „скуадра адзура“ преди четири години, но новият наставник на тима реши да върне в редиците на националния тим бившият нападател на Манчестър Сити и Ливърпул.

Балотели имаше нужда от само 21 минути, за да се отблагодари за доверието, откривайки резултата. Вторият гол за Италия бе дело на Андреа Белоти в 68-ата минута.

За Саутидска Арабия, чийто тим ще участва на Световното първенство в Русия се разписа Яхия Ал Шехири малко след второто попадение за италианците.

Саудитска Арабия попадна в група А на финалите заедно с тимовете на домакина Русия, Египет и Уругвай.