Една от последните контроли на участниците на Световното първенство преди старта на надпреварата предложи интересна развръзка. В нея смятаният за фаворит тим на Южна Корея падна от Сенегал в последната проверка и на двата тима, преди да се отправят към Русия.

Африканците надделяха с 2:0 на неутралния терен в Грьодих, Австрия. Битката беше затворена за медии и фенове, но това не скри от обществеността слабата игра на азиатския тим, който трудно създаваше опасности пред вратата на противника.

След нулево първо полувреме развръзката в мача дойде в последната му четвъртина. Йонг-Гвон Ким си отбеляза нелеп автогол, за да даде аванс на сенегалците, а окончателната развръзка дойде в минутката продължение на мача.

Тогава Муса Конате реализира за крайното 2:0 от дузпа и сложи точка на спора. И двата тима ще започнат участието си на форума в Русия другата седмица. Корейците са в една група със световния шампион Германия, Швеция и Мексико. Сенегалците са с Полша, Япония и Колумбия.