Отборът на Бразилия си осигури първото място в зона КОНМЕБОЛ, след като в световна квалификация за Мондиал 2018 победи тима на Еквадор с 2:0. Головете за „селесао“ реализираха Паулино и Филипе Коутиньо, който доскоро се смяташе за контузен и от началото на сезона не изигра нито един мач за Ливърпул.

Попаденията за домакините дойдоха късно през втората част, като резултатът в Порто Алегре откри Паулиньо в 70-ата минута, а появилият се като резерва Коутиньо сложи точка на спора седем минути по-късно.

Победата осигури първото място на Бразилия в групата, чийто тим отдавна си бе осигурил класиране на финалите в Русия.

„Селесао“ събра актив от 36 точки и има преднина от 11 пред втория Уруграй, като до края на борбата остават само три кръга.

Другите три тима, които заемат местата, даващи право на директна промоция от Зона Южна Америка са Колумбия, Уругвай и Чили. Петият, който трябва да играе допълнителен бараж с победителя от Зона Океания е тимът на Аржентина.