Колумбия постигна изключително убедителна победа с 3:0 срещу Полша на стадион „Казан Арена“ в мач от група „H“ на Световното първенство. Колумбийците имаха тотално надмощие над своя съперник и успя да го затвърди с три попадения във вратата на Войчех Шчесни. Головете за отбора воден от Хосе Пекерман реализираха Йери Мина, Радамел Фалкао и Хуан Куадрадо. По този начин Колумбия съхрани шансовете си за класиране за осминафиналите на Световното първенство, докато Полша отпадна от надпреварата.

Колумбия надигра отбора на Полша още през първото полувреме, но създаде твърде малко опасности пред вратата на Войчех Шчесни. Колумбийците успяха да спечелят средата на терена, а това им даде сериозно предимство. Футболистите на Хосе Пекерман обаче изиграха няколко ситуации прибързано, което им попречи да създадат повече голови положения пред Шчесни.

Пред колумбийците се откри страхотна възможност за контраатака в 25-та минута, когато Радамел Фалкао и Хуан Куадрадо бяха сами срещу полски футболист, но нападателят сбърка със своето подаване и подари топката на съперника.

Абел Агилар получи контузия в 30-та минута и бе сменен принудително от Матеус Урибе.

Хуан Куадрадо финтира двама футболисти на Полша в наказателното поле, след което стреля от малък ъгъл и Шчесни спаси.

Колумбия поведе в резултата в 40-та минута. Хуан Куадрадо комбинира с Хуан Кинтеро, а който подаде към Хамес Родригес, а той сложи топката на главата на Йери Мина и той отблизо вкара топката във вратата на Войчех Шчесни.

Gulliver/Getty Images
39 снимки

През второто полувреме случващото се на терена не се промени и Колумбия продължи да доминира над своя съперник.

Колумбийците организираха добра атака в 50-та минута, която бе завършена с удар на Хуан Кинтеро, но той стреля встрани от левия стълб на вратата на Шчесни.

Минута по-късно Хуан  Куадрадо подаде към Радамел Фалкао, който стреля от границата на наказателното поле на Полша, но неточно в аут. В 56-та минута Хамес Родригес подаде към Хуан Кинтеро, който напредна и стреля от границата на наказателното поле на Полша, но топката рикошира в крака на Беднарек и излезе в корнер.

Полша пропусна да изравни резултата в 58-та минута. Роберт Левандовски получи отличен извеждащ пас. Той овладя топката зад гърба на Йери Мина в наказателното поле на Колумбия и остана сам срещу Давид Оспина, след което стреля, но вратарят спаси.

Колумбия удвои своята преднина в 70-та минута, когато Хамес Родригес подаде към Хуан Кинтеро, който пусна перфектен извеждащ пас към Радамел Фалкао, а той остана сам срещу Шчесни и хладнокръвно реализира.

Колумбия реализира трети гол в 75-та минута. Хамес Родригес пусна перфектен извеждащ пас към Хуан Куадрадо, който направи страхотен спринт, излезе сам срещу Войчех Шчесни и с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата му.

Полша можеше да вкара гол в 81-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Колумбия топката стигна до Гжегож Криховяк, който стреля, но Давид Оспина успя да спаси.

Колумбия бе близо до реализирането на четвърти гол в 84-та минута. Беднарек допусна много груба грешка и Урибе можеше да вкара, но ударът му с пета бе много слаб, топката премина покрай Шчесни, но бе изчистена малко пред гол линията.

Роберт Левандовски отправи хубав удар от дистанция, но Давид Оспина следеше ситуацията и успя да избие топката в корнер.

С тази победа Колумбия събра актив от 3 точки и запази шансовете си за класиране за осминафиналите на Световното първенство, докато Полша отпадна от турнира.

В последните мачове от групата Колумбия се изправя срещу Сенегал, а Полша ще играе срещу Япония.

Полша – Колумбия 0:3

0:1 Йери Мина 40'

0:2 Радамел Фалкао 70'

0:3 Хуан Куадрадо 75'

Полша: 1   Войчех Шчесни – 20. Лукаш Пишчек, 5. Ян Беднарек, 2. Михал Паздан – 18. Бартош Бережински, 10. Гжегож Криховяк, 6. Яцек Горалски, 19. Пьотър Зиелински, 16. Мачей Рибус – 9. Роберт Левандовски, 23. Давид Ковнацки

Старши треньор: Адам Навалка

Колумбия: 1. Давид Оспина – 4. Сантиаго Ариас, 23. Дейвинсон Санчес, 13. Йери Мина, 17. Йоан Мохика – 8. Абел Агилар, 5. Уилмар Бариос – 11. Хуан Куадрадо, 20. Хуан Кинтеро, 10. Хамес Родригес – 9. Радамел Фалкао

Старши треньор: Хосе Пекерман

Стадион: „Казан Арена“

Съдия: Сесар Рамос