Испания си гарантира първото място в група “G” на световните квалификации, след като се наложи с класическото 3:0 при домакинството си на Албания, което се игра на стадион „Хосе Рико Перес“ в Аликанте. По този начин испанският национален отбор се класира за Световното първенство в Русия.

Испания поведе в резултата в 16-та минута, когато Иско подаде към Родриго, който демонстрира чудесен контрол върху топката в наказателното поле на Албания и вкара топката във вратата на Бериша.

Испания удвои своята преднина в 24-та минута, когато Одриосола подаде към Коке, а той пусна отличен извеждащ пас към Иско и той не пропусна от чиста позиция да порази целта и да направи резултата 2:0.

Албанците можеха да върнат интригата в мача в 26-та минута, но след удара на Лулаку топката срещна гредата на вратата на Давид де Хеа.

Испания вкара трети гол в 27-та минута, когато Одриосола сложи топката на главата на Тиаго Алкантара, който не пропусна да се разпише за 3:0.