Исландия доказа, че ще бъде един от главните герои в квалификационна група I по пътя към Мондиал 2018. В своя мач от третия кръг островитяните надиграха без проблем с 2:0 Турция, който започва да се оформя като любим съперник.

Това е трети пореден успех за исландците срещу този противник в последните им четири срещи. Още по-впечатляващо е, че в нито един от 4 мача южните ни съседи не успяват поразят вратата на ледените воини.

Исландия нанесе своя решителен удар в края на първата част с два бързи гола. В 42-ата минута Йохан Гудмундсон направи страхотен рейд покрай двама турски играчи, след което пусна пас между краката на трети футболист. Биркир Бярнасон не обработва топката пред дъгата, а шутира веднага. Изстрелът му рикошира сериозно в Йомер Топрак и тотално заблуди стража Волкан Бабаджан - 1:0.

Второто попадение дойде само 2 минути по-късно. Кари Арнасон се пребори за висока топка в централния кръг и с глава я прехвърли зад гърба на турските защитници. Алфред Финбогасон бе изпуснат по безобразен начин, след което напредна и шутира мощно покрай Бабаджан - 2:0.

Девет минути преди края на мача Гилфи Сигурдсон можеше да вкара и трето попадение, ала от много чиста позиция нанесе твърде слаб шут, за да затрудни вратаря на Турция.

Исландия остава на второ място в групата със 7 точки, колкото има и временният лидер Хърватия. Турция е само с 2 след първите си 3 мача и заема 4-а позиция.