Исландия направи невероятен обрат от 1:2 до 3:2 в последните секунди на световната квалификация срещу Финландия от група „I“.

Теему Пуки изведе Финландия напред в резултата с гол в 21-та минута.

Кари Арнасон изравни резултата в 37-та минута.

Финландия отново поведе в 39-та минута след гол на Лод.

Гилфи Сигурдсон изпусна дузпа в 51-та минута.

Алфред Финбогасон изравни резултата в първата минута на добавеното време на срещата.

Рагнар Сигурдсон донесе победата за Исландия в шестата минута на добавеното време на мача.

Хърватия разби Косово с 6:0 като гост. Двубоят се игра на стадион „Лори-Боричи“ в Шкьодер, Албания.

Това е най-голямата загуба в историята на Косово.

„Шахматистите“ излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Андрей Крамарич подаде към Марио Манджукич, който отбеляза първия гол в мача.

Хърватите удвоиха своята преднина в 24-та минута, когато Иван Перишич центрира в наказателното поле на Косово, където Марио Манджукич засече топката с глава и я изпрати във вратата на Уйкани.

Марио Манджукич оформи своя хеттрик в 35-та минута. Симе Вършалко центрира в наказателното поле на Косово, където Манджукич засече топката с глава и я изпрати във вратата на домакините.

Косово можеше да вкара в 38-та минута, когато Берсант Челина отправи хубав удар, но Даниел Субашич спаси.

Арбер Дзенели отправи хубав далечен удар в 42-та минута, но топката премина над напречната греда в аут.

Хърватия реализира четвърти гол в 68-та минута след чудесното изпълнение на Матей Митрович.

Валон Бериша направи невероятен пропуск в 81-та минута.

Пред Марко Рог се откри златна възможност в 82-та минута, но след удара му топката премина встрани от десния стълб на вратата на Косово.

Алберт Буняку можеше да вкара почетен гол за Косово в 85-та минута, но ударът му бе отразен от Субашич.

Хърватия отбеляза шести гол във втората минута на добавеното време на срещата, когато Матео Ковачич асистира за попадението на Никола Калинич.

Турция стигна до равенство 2:2 срещу Украйна.

Съдията Мануел Графе свири дузпа за Украйна в 23-та минута за нарушение на Джанер Еркин. Наказателният удар бе реализиран от Андрий Ярмоленко в 24-та минута.

Украйна удвои преднината на Украйна в 27-та минута след гол на Артьом Кравец.

Гостите бяха близо до това да реализират трети гол в 42-та минута, когато Артьом Кравец подаде към Йевхен Коноплянка, който стреля, но над напречната греда в аут.

Турция намали пасива си в добавеното време на първата част, когато Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле на Украйна, където Йозан Туфан засече топката с глава и я изпрати във вратата на Пятов.

Домакините бяха близо до това да изравнят резултата в 55-та минута, когато Каан Айхан стреля с глава, но топката се спря в десния стълб на вратата на Пятов.

Украйна бе на път да вкара трети гол в 57-та минута, но след удара на Кравец топката се спря в напречната греда.

След удара на Ченк Тосун в 72-та минута топката се спря в десния стълб на вратата на Пятов.

Съдията свири дузпа за Турция в 81-та минута, която бе реализирана от Хакан Чалханоглу.