Германия очаквано напълни кошницата на гостуващата в Хамбург Чехия и я разби с 3:0 в мач от група С на световните квалификации.

Очаквано мачът започна с по-активна игра на германците и те не бавиха дълго своите съперници.

В 13-ата минута топката попадна у Томас Мюлер и той с премерен удар от наказателното поле направи резултата 1:0.

В 23-ата минута Дракслер беше много близо до втори гол за световните шампиони, но диагоналният му удар изпрати топката малко встрани от левия стълб на чешката врата.

Хубаво двойно подаване между Гьотце и Мюлер в 30-ата минута изведе първия лице в лице с вратаря Вацлик, но германецът не успя да го преодолее.

Поредната опасна атака за Германия 38-ата минута завърши с удар на Мюлер, изпратил топката над вратата на Чехия.

Тони Кроос рано през второто полувреме покачи резултата на 2:0 за Германия. Кимих центрира в наказателното поле и с добре насочен удар Кроос намери ъгъла в 49-ата минута.

Томас Мюлер окончателно сложи точка на спора в 65-ата минута, след като оползотвори ниско центриране отляво на Хектор за 3:0.

В 79-ата минута Хьоведес можеше да покачи на 4:0, но ударът му изпрати топката встрани от вратата.

Германия - Чехия

източник: Gulliver/Getty Images

В другия мач в група С останалият с 10 души скромен тим на Сан Марино озори сериозно Северна Ирландия в Белфаст, но все пак падна с 0:4 в края.

Северна Ирландия откри резултата от дузпа в 26-ата минута. Стивън Дейвис направи резултата 1:0 от бялата точка.

В 50-ата минута Сан Марино остана на терена и с човек по-малко, след като Палаци бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Все пак Кайл Лафърти в 79-ата, Джейми Уорд в 86-ата и пак Кайл Лафърти в добавеното време направиха победата на Северна Ирландия убедителна  в края - 4:0.