Отборът на Франция започна подготовката си за Мондиал 2018 със солидна победа над Ирландия. „Петлите“ надделяха с 2:0 над Ирландия в контрола, която се игра при проливен дъжд в Париж.

В голмайстори за домакините се превърнаха Оливие Жиру и Набил Фекир. И двете попадения за французите дойдоха в заключителните пет минути на първата част. Първо Жиру се разписа пет минути преди края на полувремето, а Фекир вкара след грешка на ирландския вратар в последните секунди преди почивката.

През второто полувреме „петлите“ продължиха да доминират тотално, а само късметът спаси гостите от Ирландия да не допуснат нови попадения във вратата си.

Тимът на селекционера Дидие Дешан попадна в група C на финалите в Русия. Компания на французите ще правят отборите на Австралия, Дания и Перу.