Във втория ден от Мондиал 2018 година се състояха три двубоя, като един от тях се превръна в истинска наслада за футболния фен. Разбира се, става дума за иберийското дерби между Португалия и Испания, които не успяха да излъчат победител, но за сметка на това си вкараха по три гола.

Кристиано Роналдо наниза три попадения във вратата на Давид Де Хеа, като по този начин се превърна в четвъртия футболист, който вкарва на четвърто световно първенство. Португалецът се нареди до имена като Уве Зеелер, Пеле и Мирослав Клозе.

Роналдо също се превърна в най-възрастният футболист, успявал да вкара хеттрик на световни финали. В момента нападателят е на 33 години.

В друг мач от вчерашната програма Уругвай надделя трудно над Египет с гол в последната минута. Това бе първата победа на урусите в първи мач от Световно първенство от далечната 1970.

Иран пък записа едва втория си успех на Мондиал. Иранците победиха с минималното 1:0 Мароко след автогол. Първата им победа датира от 1998 година над САЩ.