Дания постигна много важна победа с минималното 1:0 при гостуването на Черна гора в мач от група „Е“ на световните квалификации. По този начин „датският динамит“ запази шансовете си за директно класиране на Мондиал 2018.

Дания поведе в резултата в 16-та минута, когато Далсгаард с глава свали топката към Кристиан Ериксен, а той с удар от границата на наказателното поле на Черна гора вкара топката във вратата на Петкович.

Голямата звезда в състава на домакините Стеван Йоветич получи контузия и бе сменен в 20-та минута.

Даниел Петкович направи решаващо спасяване в 64-та минута, когато отрази удара на Пионе Систо.

Черна гора можеше да изравни резултата в 69-та минута, но след удара на Стефан Мугоса топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

Кристиан Ериксен тества отново вратаря на Черна гора в 90-та минута, но Петкович внимаваше и успя да избие в корнер.

Дания е втори в класирането с 19 точки и при издънка на Полша и победа на датчаните в последния мач от световните квалификации срещу Румъния, те ще се класират директно за Мондиал 2018.

Черна гора също има шансове да се класира за баража за световното първенство при победа в гостуването на Полша и издънка на Дания в мача срещу Румъния.