Исландските защитници сигурно ще сънуват Марсело Брозович, след като хърватинът им наниза два гола при победата на Хърватия с 2:0 над Исландия в мач от световните квалификации.

Хърватия владееше по-голямата част от мача, а Брозович успя да овенчае успеха с голове в началото и края на срещата.

Така Хърватия излезе еднолично на първото място в група "I" и излезе от сянката именно на Исландия.

Още в 3-ата минута Исландия произведе опасна атака, но топката беше избита.

В 10-ата минута Йохан Гудмонсон отправи удар към вратата на хърватите, но топката прелетя над нея. Секунди по-късно имаше нова опасност пред Даниел Субашич, след дълго подаване по фланга, но той успя да спре атаката.

Пет минути по-късно обаче Хърватия поведе в резултата (1:0).

Марсело Брозович стреля от далчена дистанция с левия крак и защитата не успя да реагира, гледайки как топката влиза във вратата.

Елмар Бярнарсон ивърши нарушение и няма да може да бъде използван срещу Косово, заради натрупване на жълти картони.

В 34-ата минута Иван Перишич застраши вратата на Халдорсон, но Биркир Севарсон отклони топката и тя мина покрай дясната греда.

След тази ситуация, имаше съмнения за игра с ръка на Кари Арнасон в наказателното поле и претенции за дузпа от страна на хърватите, но съдията не отсъди нарушение и играта продължи.

В края на полувремето Перишич отново бе в центъра на събитията отправяйки удар от близо сам срещу вратаря. Стражът направи грешка и не можа да овладее топката, което можеше да коства още един гол във вратата на отбора му, защитник обаче успя да избие топката.

Брозович отново отправи опасен изстрел в 53-ата минута, но топката мина покрай вратата.

През второто полувреме хърватите абсолютно превъзхождаха исландците, отправяйки многобройни опасни атаки към вратата им.

Всички напъни дадоха резултат в добавеното време, когато Марсело Брозович отново наниза вратата при сходна на първото му попадение ситуация (2:0).

В последната минута на двубоя обаче един от най-активните играчи на Хърватия Иван Перишич получи директен червен картон заради нарушение срещу Биркир Бярнасон.

В друг мач от група "I" Турция победи Косово с 2:0.

Косовари удържаха на натиска през първата част, но след почивката допуснаха грешки и изостанаха в резултата.

Във вратата на Косово се разписа първо Бурак Йълмаз в 51-ата минута.

Само 4 минути по-късно Волкан Сен увеличи преднината на турците до 2:0.