Националният отбор на Исландия завърши със загуба отвъдокеанското си турне. Коравите северняци паднаха с 1:3 в контролата си с Перу, която беше част от подготовката им за Световното първенство.

В разширения състав на европейците отново фигурираше звездата на Левски в центъра на отбраната Холмар Ейолфсон. Той обаче така и не се появи на терена, въпреки че съотборниците му бяха доста колебливи в задни позиции.

Перуанците откриха още в 3-та минута чрез Ренато Тапиа, но Йон Фьолусон изравни за Исландия сравнително бързо. Той беше точен в 22-та минута, а при резултат 1:1 дойде и почивката.

След нея "инките" се развихриха. Раул Руидиас им даде преднина след асистенция на Джеферсон Фарфан в 58-та минута, а голямата звезда на тима сам оформи крайния резултат четвърт час преди края.

На исландците им предстоят още само две контроли до началото на Световното. Те са на 2 юни със Словения и на 7 юни с Гана. В скоро време трябва да стане ясно и дали Холмар Ейолфсон ще попадне в състава за Световното.