Отборът на Австрия стартира победно кампанията си в квалификациите за Мондиал 2018. Момчетата на Марсел Колер надиграха Грузия с 2:1 навън и така записаха отлично начало в група D. Мартин Хинтерегер и Марк Янко вкараха попаденията още преди почивката, а след нея Жано Ананидзе опита да вдъхнови домакините, ала това не се получи.

Гостите стартираха много по-надъхано и направиха всичко по силите си рано-рано да наложат своето надмощие. В 6-ата минута Арнаутович пробяга с топката покрай няколко от бранителите на Грузия и вече влязъл отдясно в наказателното поле пробва шут към близкия горен ъгъл, прелетял над гредата.

Само 4 минути по-късно Марк Янко пропиля чудесна възможност да открие. Таранът скочи най-високо при центриране от пряк свободен удар на Алаба, като изпревари и вратаря Гиорги Лориа. Неговият изстрел с глава кацна върху мрежата зад напречната греда.

Все пак в 16-ата Австрия постигна целта си. Груба грешка на Лориа позволи на Мартин Хинтерегер да засече фалцовото подаване на Алаба от фаул. Вратарят на Грузия прецени лошо излизането си и Хинтерегер се разписа почти на празна врата.

Грузинците направиха няколко прилични опита да върнат попадението. В 26-ата минута капитанът Александър Амисулашвили получи подарък от отбраната на Австрия при една висока топка. От точката на дузпата бранителят шутира от воле, което прелетя недалеч покрай горния ляв ъгъл.

В 34-ата Жано Ананидзе изтърва най-чистата възможност на отбора си през първата част, като от 6-7 метра по диагонала не можа да улучи вратата с изстрел от въздуха.

Тези пропуски струваха скъпо, защото три минути преди почивката Австрия удвои. Арнаутович се втурна отляво и проби покрай пазача си. Последва ювелирно центриране към далечната греда, а от няколко метра Марк Янко нямаше как да сбърка – 2:0.

След паузата гостите видимо се дръпнаха назад и оставиха инициативата на Грузия. Въпреки това Янко пропиля повече от идеален шанс, след като Юлиан Баумгартлингер го изведе сам срещу вратаря. Таранът овладя и напредна, след което опита да търкулне топката покрай Лориа. Стражът намери начин да отбие с крак и кълбото се изтъркаля в корнер.

Грузия заигра още по-добре след тази ситуация, а в 65-ата удари греда. Виктор Казайшвили засече чудесно центриране с глава и потърси долния десен ъгъл. Алмер бе безпомощен в случая, а топката срещна страничния стълб и остана в игра.

Надеждите за домакините се върнаха с пълна сила в 78-ата, когато Жано Ананидзе наказа Алмер с убийствен шут отдалеч. Плеймейкърът получи на около 30 метра от вратата и отправи чудовищен изстрел, влетял право в долния ляв ъгъл – 1:2.

Шест минути преди края домакините имаха още една възможност, като при меле пред вратата на Алмер бранител на Австрия изчисти току пред голлинията.