Англия доминира тотално – открай докрай домакинския си мач от група F срещу аутсайдера Малта, но го победи икономично с оглед на превъзходството си – 2:0.

Пред 81 701 зрители на „Уембли“ „Трите лъва“ бяха водени в този мач, както и в поне още три след това, от временния селекционер Гарет Саутгейт.

Англия - Малта

източник: Gulliver/Getty Images

Първата добра възможност в мача създаде Уейн Рууни в 8-ата минута, но неговият удар бе париран от вратаря на малтийците Андрю Хог.

Още в 18-ата минута Райън Бъртранд трябваше напусне заради контузия и Саутгейт направи принудителна смяна, като на неговото място влезе Дани Роуз.

В 22-ата минута Деле Али и Стъридж направиха невероятен двоен пропуск, като отново видяхме добра изява на вратаря Хог.

Надмощието на англичаните нямаше как да не даде резултат и в 29-ата минута това се случи.

Хендерсън центрира към Даниел Стъридж и той с глава от сравнително далеч насочи топката към мрежата на гостите – 1:0.

В 33-ата минута Джеси Лингард отблизо с глава можеше да порази малтийската врата, но Хог отново се изяви чудесно.

В 38-ата минута падна и вторият гол. Хендерсън отново проби и подаде към Деле Али. Първият удар бе отбит от Хог, но при добавката отново Деле Али вече бе точен – 2:0.

В 53-ата минута директно от фаул Рууни затрудни отлично играещия малтийски вратар Хог, който изби в корнер.

Малтийският страж отново се изяви чудесно при хубава английска атака в 64-ата минута, която бе завършена от Уолкът.

След фаул малтийците все пак стигнаха до своята възможност в 80-ата минута, когато след фаул топката бе изстреляна от воле от Агиус и това принуди Джо Харт да се намесва.

Деле Али бе изведен отлично от Рашфорд в 85-ата минута, но стреля над вратата.

Така след 2:0 англичаните събраха 6 точки от двата си мача, а малтийците са без спечелена точка.