Южна Корея спечели първата си контрола като участник на Световното първенство. Азиатският тим надделя в проверката си над друг участник на форума в Русия - Колумбия.

Срещата се игра в град Сувон пред препълнени трибуни, подкрепящи френетично домакините. И всички тези фенове бяха зарадвани с успеха на любимците им с 2:1.

Големият герой за корейците беше Хьон Мин Сон. Нападателят на Тотнъм реализира и двете попадения за успеха, като беше точен по веднъж във всяко полувреме.

Той откри резултата в 11-та минута след асистенция на Квон Чан Хоон, а в 61-та удвои след точен пас на Чой Чул Соон.

Този резултат се запази до 77-та минута, когато Кристиан Сапата намали на 1:2 след асистенция на Хамес Родригес и оформи крайния резултат.