Бъдещият съперник на България – Саудитска арабия регистрира очаквано поражение в контролата си срещу Португалия. Двубят на „Ещадио до Фонтел” във Висеу приключи с категоричното 3:0 за мореплавателите, които излязоха в доста експериментален вид.

Още при повиквателните стана ясно, че селекционерът Фернандо Сантош ще даде шанс на момчета, които по-рядко играят във важните мачове. Дори и така класата на иберийците бе очевидна, а противникът нямаше почти никаква идея какво да прави в атака. Саудитците завършиха без нито един точен изстрел към вратата, докато Португалия отправи общо 26 удара, от които 8 точни.

Опитният Мануел Фернандеш откри резултата в 32-ата минута. Тогава Гонсало Гедеш показа скоростната си техника отдясно и сви отлично към точката на дузпата. 31-годишният халф на Локомотив Москва моментално засече от движение и прониза долния ляв ъгъл.

В 52-ата минута домакините избродираха втори гол и негов автор бе играещият с №7 на гърба (в отсъствието на получилия почивка Кристиано Роналдо) Гедеш. Рикардо Перейра и Бернардо Силва размениха интелигентно пасове отдясно, а играчът на Манчестър Сити изведе елегантно съотборника си в наказателното поле. Той на свой ред насочи топката към точката на  дузпата, откъдето Гедеш покачи за 2:0.

Последният гол падна секунда преди изтичането на редовното време. Халфът на Интер Жоао Марио пое една отбита топка, нагласи я на десния си крак и с отсечен изстрел я забоде право в долния десен ъгъл за крайното 3:0.

Саудитска Арабия ще се изправи срещу България в контролен мач на 13 ноември в португалската столица Лисабон.