Полша направи много важна стъпка за класирането си на Мондиал 2018. „Дружина полска“ постигна изразителна победа с 6:1 при гостуването си на Армения, а хеттрик оформи Роберт Левандовски. По едно попадение записаха Камил Гросицки, Якоб Блашчиковски и Рафал Волски. Хенрих Мхитарян бе точен за арменците.

С трите прибавени точки Полша събра 22 на върна в квалификационна група Е, а преследвачите Черна гора и Дания имат по 16, като са с мач по-малко. В последния кръг „дружина полска“ ще домакинства на черногорците. Армения е на петото място с 6 пункта.

Трите попадения, които реализира нападателят на Байерн Мюнхен имаха особена стойност в исторически план. С тях Левандовски се превърна във водещ реализатор на Полша с 50 попадения. Звездата задмина Влоджимеж Любански, който оглавяваше листата с 48.

Двубоят започна по прекрасен начин за „дружина полска“. Лукаш Пишчек бе добре изведен отдясно, стигна почти до аутлинията, центрира по земя, a Камил Гросицки засече за 1:0 във втората минута.

В 18-ата минута преднината на Полша набъбна на 2:0. След отсъден фаул, Роберт Левандовски се нае с изпълнението от много обещаваща позиция. От почти 20 метра, нападателят стреля мощно и порази вратата на Григор Меликсетян

Натискът на поляците продължи, а това даде резултат в 25-ата минута. Стражът на Армения улови топката с ръка, след като преди това негов съотборник му я бе върнал и така реферът отсъди пряк свободен удар в пеналта. Топката бе заложена точно на границата на вратарското поле, откъдето Роберт Левандовски шутира и покачи на 3:0.

Арменците не се отказаха и в 39-ата минута намалиха на 1:3. При центриране от корнер отляво на вратата, Хенрих Мхитарян бе оставен непокрит и с глава насочи топката в мрежата на Войчех Шчесни.

След почивката головият рецитал на Полша продължи. Якоб Блашчиковски бе добре изведен отдясно, напредна, навлезе леко наляво, стигна до границата на пеналта, след което стреля прецизно за 4:1.

Няколко минути по-късно Левандовски оформи своя хеттрик. При отлична триходова атака, Камил Гросицки получи пас с пета, навлезе на скорост в наказателното поле, пусна успореден на голлинията пас към звездата на Байерн, която без да се поколебава засече за 5:1.

Добра възможност се разкри пред Едгард Малакян в 75-ата минута. Той получи добро подаване в пеналта, но завършващият му удар не бе достатъчно добър.

Девет минути преди края на редовното време Пьотр Желински като по чудо не записа името си сред голмайсторите. Григор Меликсетян обаче се открои със стойностна изявя под рамката и отрази.

Крайното 6:1 оформи Рафал Волски. Това се случи в 89-ата минута, когато след центриране отдясно, бранител изчисти много лошо, топката попадна във Волски, който шутира веднага, опъвайки мрежата на съперника за шести път.