Участникът на Мондиал 2018 Мароко победи с 2:1 Словакия в контролна среща, играна в Женева.

Мароко е в група В на предстоящото Световно първенство в компанията на Португалия, Испания и Иран.

Мароканците превъзхождаха съперника си в Швейцария и логично стигнаха до успеха, макар в един момент да бяха догонващи в резултата.

След нулево първо полувреме словаците откриха в 59-ата минута. Ян Грегуш реализира за 1:0 за Словакия.

Само пет минути обаче бяха необходими на мароканците, за да върнат равенството. 24-годишният Аюб Ел Кааби бе точен за 1:1 в 64-ата минута на двубоя.

Вторият гол за Мароко бе дело на играча на Галатасарай Юнес Белханда. Роденият във Франция футболист се разписа в 74-ата минута, давайки преднина от 2:1 за своя национален тим.