Аржентина стигна до късна победа с 2:1 над Исландия и след хилядите критики все пак успя да излезе като втори от група В с 4 точки. Първи е тимът на Хърватия с 9, а отпадат Нигерия с с 3 и Исландия с 1 точка.

Аржентинците излязоха със силно офанзивна формация, в която компания на Меси напред правеха още Игуаин и Ди Мария. Агуеро бе оставен на резервната скамейка, където е и вратарят-грешник Кабайеро, сменен от Армани.

Аржентинците излизат с най-възрастния си състав в цялата история на Мондиалите. Средната възраст на отбора 30 г. 189 дни.

След равностойното начало на мача Аржентина удари първа в мача. Евер Банега изведе Лео Меси, той пое елегантно и съсече нигерийците – 1:0 за „гаучосите“ в 14-ата минута.

Голът на Меси бе под номер 100 общо на този Мондиал.

В 27-ата минута Игуаин изскочи срещу вратаря на Нигерия Узохо, двамата се сблъскаха и вратарят остана да лежи.

В 33-ата минута гредата спаси нигерийците. Лео Меси от фаул се прицели в далечния ъгъл, но намери стълба.

В 45-ата минута Маркос Рохо вдигна много високо крака си, над главата Ихеаначо, а ситуацията беше в пеналта на Аржентина. Джунейт Чакър си замълча и не отсъди нищо, а можеше да даде непряк свободен удар.

В 50-ата минута след корнер Масчерано задържа съперник с две ръце и макар да го пусна в последния миг, това бе достатъчно за Джунейт Чакър да отсъди дузпа.

От бялата точка безупречен беше Виктор Моузес и Нигерия отново изпрати Аржентина в тежка ситуация – 1:1.

А аржентинците все повече затъваха в безпътица през второто полувреме след изравнителния гол.

На резервната скамейка продължаваха да стоят Агуеро и Дибала...

В 75-ата минута Игало направи голям пропуск, а нигерийците поискаха и втора дузпа. Топката срещна ръката на Рохо. Прегледът с ВАР на ситуацията показа, че няма умисъл в действието на Рохо, топката първо срещна главата му и оттам отскочи към ръката му. Нямаше дузпа.

Най-сетне в 79-ата минута левият бек на Аржентина Талиафико бе сменен с нападателя Серхио Агуеро.

В следващата минута голям пропуск, сам около точката на дузпата, направи Игуаин, изпращайки топката над вратата.

Сетне и вратарят на Аржентина Армани отрази удар на Игало от близо, а после и Етебо от фаул намери външната страна на мрежата.

Но Аржентина все пак стигна до решителния гол. Меркадо центрира отдясно и от въздуха Маркос Рохо намери мрежата на Нигерия – 2:1 в 86-ата минута.

Така Аржентина все пак успя да се класира за осминафиналите, където ще срещне Франция.

НИГЕРИЯ – АРЖЕНТИНА 1:2

0:1 Лионел Меси 14, 1:1 Виктор Моузес 51 дузпа, 1:2 Маркос Рохо 86

НИГЕРИЯ /3-5-2/: 23 Узохо, 2 Идову, 4 Ндиди, 5 Еконг, 6 Балогун, 7 Муса, 8 Етебо, 10 Микел, 11 Моузес, 14 Ихеаначо, 22 Омеруо. Селекционер – Гернот Рор

АРЖЕНТИНА /4-4-2/: 12 Армани, 2 Меркадо, 3 Талиафико, 17 Отаменди, 7 Банега, 9 Игуаин, 11 Ди Мария, 10 Меси, 15 Перес /60-Павон/, 16 Рохо, 17 Отаменди. Селекционер -

Съдия: Джунейт Чакър /Тур/

Стадион: „Санкт Петербург“ - 64 468 зрители