Само три дни след поражението от България, Холандия загуби с 1:2 контролата срещу Италия, която се игра на „Амстердам Арена“.

Двубоят започна обнадеждаващо за „лалетата“, след като Алесио Романьоли си отбеляза автогол в 10-та минута.

Минута по-късно Италия успя да изравни резултата, след като Едер с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Йерун Зут.

Холандците можеха отново да излязат напред в резултата в 27-та минута, когато Бруно Мартинс Инди стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Йерун Зут направи много решаващо спасяване в 32-та минута, когато отрази удара с глава на Марко Пароло. След това при добавката Леонардо Бонучи не пропусна да вкара и Италия поведе с 2:1.

Джанлуиджи Донарума се отличи с добро спасяване в 58-та минута, когато отрази удара на Куинси Промес.

Леонардо Спинадзола направи добър пробив в 82-та минута, след което отправи хубав удар, но Зут успя да спаси.

Холандия можеше да изравни резултата в 85-та минута, но Донарума успя да спаси удара на Уесли Снайдер.

Снайдер бе много близо до това да отбележи втори гол в 87-та минута, но Донарума отново бе на мястото си и спаси.