Египет допусна второ поредно поражение в контролите по пътя към Мондиал 2018. „Фараоните“ отстъпиха с 0:1 в проверката срещу Гърция на стадион „Летцигрунд“ в Цюрих.

Голямата звезда на африканския отбор Мохамед Салах остана на резервната скамейка и така и не се появи в игра.

Пред Закария се откри добра възможност в 16-та минута, но ударът му не бе точен.

Единственото попадение в срещата падна в 29-та минута, а негов автор бе Карелис.

Яниотис спаси хубав далечен удар на Рамадан Собхи в 37-та минута.

Ал Шанави бе тестван с премерен удар от средна дистанция от Циолис в 43-та минута, но вратарят на Египет спаси.

Елнени се опита да изненада вратаря на Гърция с далечен удар в 54-та минута, но топката излезе в аут.

До края на мача египетските футболисти се опитаха да изравнят резултата, но Ел Шахат направи два по-сериозни пропуска, както и Кахраба.