Белгия и Португалия не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра на стадион „Крал Бодуен“ в Брюксел.

Португалия бе без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който ще се присъедини към лагера на „мореплавателите“ в началото на следващата седмица.

Яник Караско се откри първата добра възможност в мача в 31-та минута. Той бе изведен на отлична позиция, но стреля в аут.

Бернардо Силва бе близо до това да порази вратата на Тибо Куртоа, но в последния момент защитник на Белгия успя да блокира удара му.

Гонсало Гедеш отправи хубав удар от разстояние в добавеното време на първата част, но не успя да намери очертанията на вратата на Куртоа.

Бето се намеси много решаващо в 55-та минута и спаси опасния удар на Ян Вертонген.

Тома Мюние пропусна най-чистото положение в мача в 64-та минута. Той бе изведен сам срещу Бето, но вратарят на Португалия успя да спаси удара му.

До края мачът бе накъсан от много смени, които извършиха двамата треньори и не се стигна до сериозни опасности пред двамата вратари.