Приятелският мач между два от класиралите се за Мондиал 2018 отбора – Белгия и Мексико се превърна в истински голов спектакъл. На стадион „Крал Бодуен” в Брюксел феновете не видяха победител, но пък станаха свидетели на атрактивно 3:3.

„Червените дяволи” откриха резултата още в 17-ата минута, когато Еден Азар поде мълниеносна контраатака. Той намери Ромелу Лукаку точно пред наказателното поле, където нападателят технично преодоля съперник и стреля мощно по диагонала. Вратарят Гийермо Очоа изби, а Азар дотича тъкмо навреме за лесна добавка – 1:0.

Мексиканците се върнаха в играта чрез дузпа в 38-ата минута. Хавиер Ернандес-Чичарито откровено бе задържан за фланелката точно пред вратарското поле, а от бялата точка опитният Андрес Гуардадо прати вратаря Тибо Куртоа в грешната посока – 1:1.

В 55-ата минута Белгия си върна вочеството. Азар получи отдясно по атаката и нахлу мощно в пеналта, като центрира технично към далечната греда. Ромелу Лукаку пробва да овладее кълбото, а непохватното му спиране някак се превърна в неспасяем изстрел към вратата – 2:1.

Домакините още не се бяха нарадвали на попадението, когато Мексико изравни. Ървинг Лозано получи чудесен дълъг пас пред наказателното поле. Нападателят овладя елегантно, а с второто докосване стреля безкомпромисно в долния десен ъгъл – 2:2.

Четири минути по-късно Мексико дори поведе. Отново Лозано получи дълга топка отдясно и останал ек на ек с Лоран Симан, без проблем го надигра. Последва силен шут по тревата, който Куртоа изби високо и към дъгата. Никой не попречи на Лозано да нанесе мощно воле, което влетя под сглобката – 2:3.

В 70-ата минута Лукаку оформи крайния резултат. Дрийс Мертенс сервира кълбото за тъмнокожия таран само на метри пред голлинията и таранът не можеше да сбърка, дори да искаше – 3:3.