Автогол в 5-ата добавена минута от мача донесе щастлива победа за Иран срещу Мароко с 1:0 в мач от група В на Световното първенство..

Мароко - Иран 0:1

0:1 Азиз Бухадуз 90+5 автогол

14 снимки

В 95-ата минута с глава Азиз Бухадуз си забоде топката във вратата и трите точки отидоха в Иран.

Иначе Мароко и Иран, два от слабите отбори на Мондиал 2018, не направиха почти нищо, за да ни убедят в противното.

Двата тима не излязоха от всеобщото очакване за тях, че ще бъдат аутсайдери в групата с Испания и Португалия и не направиха почти нищо запомнящо се в срещата.

Мачът все пак започна доста добре като игра за мароканците, които доминираха в началните минути.

Не стигнаха до гол и после всичко потъна в скука.

Още в 3-ата минута станахме свидетели на ъглов удар, след който мароканците пропуснаха на два пъти да намерят добре топката от много изгодни позиции.

В 8-ата минута Ел Кааби не успя да намери вратата на Иран от изгодна позиция.

Мачът течеше при определено надмощие за мароканците, които предложиха и доста бързо темпо.

В 19-ата минута мароканците създадоха страховито меле в наказателното поле на Иран. На три пъти те пробваха да вкарат и не успяха.

Иранците отвърнаха с бърза контра,  но азиатците не съумяха да я завършат по добър начин.

В 30-ата минута Амин Арит нахлу опасно отляво в наказателното поле на Иран, но стреля в ръцете на вратаря Бейраванд.

Постепенно устремът на мароканците намаля.

В 43-атаминута  Сардар Азмун имаше невероятната възможност при контра да открие резултата за Иран. Вратарят на Мароко Ел Кажуи на два пъти спаси вратата си при контрата.

И полувремето завърши без голове.

Второто започна доста скучновато. Нямаше и помен от бързите действия на мароканците от началото на мача. Иранците изравниха играта, но положенията отсъстваха тотално.

Скуката все повече завладяваше стадиона в Санкт Петербург, изпълнен с 62 548 зрители.

Стигна се и до контузии и дълго лежане по терена, което съвсем уби емоцията в този мач. Темпото съвсем спадна и съвсем логично точи мач клонеше към нулево реми, дошло след слаба игра.

Но в 5-ата добавена минута Азиз Бухадуз забоде с глава топката във вратата си и донесе много щастлива и късметлийска победа за Иран в слабия мач.

МАРОКО - ИРАН 0:1

МАРОКО /3-4-3/: 12 Ел Кажуи, 2 Хакими, 5 Бенатиа, 6 Саис /83-Да Коща/, 7 Зиах, 8 Ел Ахмади, 9 Ел Кааби /77-Бухадуз/, 10 Белханда, 14 Бусуфа, 16 Амрабат, 18 Харит. Селекционер - Ерве Ренар

ИРАН /3-4-3/:  1 Бейранванд, 3 Хажи Сафи, 4 Чешми, 7 Шоджаеи /68-Тареми/, 8 Пуралиганджи, 9 Омид , 10 Карим, 11 Амири, 18 Джаханбахш /85-Годос/, 20 Сардар,23 Рамин. Селекционер - Ралшо Кейрош

СТАДИОН: "Санкт Петербург Стейдиъм" - 62 548 зрители

СЪДИЯ: Джунейт Чакър /Тур/